Jak podłączyć PlayStation 2 do laptopa

Niezależnie od tego, czy masz komputer, czy konsolę PlayStation 2, możesz chcieć je połączyć, aby grać w gry na obu urządzeniach. Można to zrobić na wiele sposobów. Niektóre z tych sposobów wymagają użycia specjalnego sprzętu. Należą do nich konwerter VGA, który łączy komputer z monitorem, oraz skrzynka rozdzielcza, która zmienia wejście z jednego rodzaju sygnału A/V na inny. Urządzenia te potocznie nazywane są również konwerterami.

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów kart graficznych. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepszy obraz, podczas gdy inne zapewniają niższą rozdzielczość. Najlepszą opcją podłączenia PlayStation 2 do nowoczesnego telewizora jest użycie kabla komponentowego. Kable te zapewniają ostrzejszy obraz niż kabel kompozytowy i są dołączane do wszystkich nowszych modeli PlayStation 2. Są też dużo tańsze niż kabel kompozytowy, więc stanowią świetny wybór dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy.

Kabel VGA to również dobry wybór do podłączenia PlayStation 2 do komputera. Kabel ten łączy port VGA w monitorze z wyjściem VGA-OUT w skrzynce rozdzielczej. W przypadku podłączania komputera do PlayStation 2 warto zakupić konwerter VGA, który przekształca sygnał z wyjścia VGA w komputerze na wejście w PlayStation. Dzięki temu komputer będzie mógł jednocześnie wysyłać sygnał wideo i odbierać sygnał audio – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu Jak to odzyskać.

Inną możliwością podłączenia PlayStation 2 do komputera jest użycie emulatora. Programy te pozwalają na granie w wiele różnych gier na komputerze, w tym na PlayStation 2. Można to zrobić za pomocą klawiatury, myszy, a nawet kontrolera. Potrzebny będzie komputer z co najmniej 512 MB pamięci RAM, a procesor powinien być zgodny z SSE2 i Pixel Shaders 2.0. Te cechy są niezbędne do uruchomienia emulatora PS2. Emulator PCSX2 możesz znaleźć w Internecie za mniej niż 10 dolarów.

Innym sposobem na podłączenie PlayStation 2 do komputera jest użycie kabla USB. Pozwoli to na komunikację adaptera z kontrolerem i będzie tańszą alternatywą dla joysticka USB. Przed podjęciem próby zastosowania tej metody należy sprawdzić w instrukcji obsługi, jaki port USB ma komputer. Wtyczka będzie musiała być wpięta w przednią część portu USB komputera.

PlayStation 2 ma mały kabel przymocowany z tyłu konsoli. Kabel ten ma żółte wejścia wideo i audio. Mały kabel ma również czerwoną i białą wtyczkę audio, która może być przydatna do podłączenia słuchawek do oprogramowania do nagrywania muzyki. Jeśli jednak planujesz używać słuchawek, możesz rozważyć alternatywną opcję. Możesz również kupić hub USB, który pozwoli Ci podłączyć kilka różnych urządzeń USB do jednego portu.

By Jarema