Jak podłączyć przyczepę w GTA 5

Podczas gry w GTA 5 zauważysz, że gra ma wiele przyczep, z których każda przewozi różne przedmioty. Będziesz musiał nauczyć się, jak podłączyć przyczepę, aby skorzystać z różnych przedmiotów, które te przyczepy przewożą.

Przyczepa do przewozu łodzi jest przykładem typu przyczepy, którą znajdziesz w GTA 5. Jest to małe łóżko użytkowe, które może być używane do przewozu łodzi. Przyczepa może być pusta, wypełniona Dinghy lub Suntrap, lub załadowana Tropics. Gdy przyczepa jest załadowana, wypuści łódź, gdy ta znajdzie się w wodzie. Jednak jej drzwi nie otworzą się. Nie widać świateł hamowania, a przyczepę można odczepić tylko poprzez silne zderzenie. Możliwe jest również obrócenie przyczepy i odłączenie znajdującego się w niej sprzętu. Można ją również odczepić podczas jazdy.

Przyczepa wojskowa to kolejna przyczepa, którą zobaczysz w GTA 5. Jest to dość standardowy model z doskonałym zawieszeniem, ale brakuje mu ulepszeń pancerza i nie jest zbyt trudny do wyjęcia. Standardowa cena to 1 862 000 dolarów. Przyczepa posiada również stacjonarny hak holowniczy.

Przyczepa ma nietypową dwuosiową/czterokołową konstrukcję, z tyłu ma podwójną oś. Oznacza to, że przyczepa może być kołysana ze znaczną siłą podczas ostrych zakrętów. Emituje też ogień, gdy jest mocno uszkodzona. Jest to ważne, ponieważ może również eksplodować, gdy zostanie zniszczona. Jej standardowa cena to 1 862 000 dolarów, ale jej cena handlowa jest wyższa.

Trailer Mount, czyli przyczepa przeciwlotnicza, to urządzenie holownicze oparte na prawdziwym M17/M51 Trailer Mount. Mocuje się ją do półciężarówki, którą następnie można holować innym pojazdem. Aby móc holować przyczepę, musisz mieć pojazd z bronią. Jeśli nie masz uzbrojonego pojazdu, będziesz musiał zdjąć przyczepę używając broni wybuchowej. Zaleca się jednak posiadanie uzbrojonego pojazdu, ponieważ zwykłe pociski nie zdziałają wiele w walce z przyczepą. Przyczepa ma również ograniczoną ilość pancerza, więc musisz uważać, jeśli próbujesz ją zdjąć zwykłymi pociskami.

Przyczepa nie jest jedynym pojazdem holowniczym, jaki zobaczysz w GTA 5. Ciężarówka i holownik są w stanie holować pojazdy, podobnie jak wózki podnośnikowe i pick-upy. Możesz je dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Możesz nawet dostosować samą ciężarówkę, o ile masz odpowiedni drążek. Znajdziesz również kilka półciężarówek, które nie mogą być dostosowane. Należą do nich Truck Cab i Truck Cab SX.

Przyczepy nie są jedynymi pojazdami holowniczymi, jakie znajdziesz w GTA 5. W rzeczywistości, nie są one nawet widziane w większości gier GTA. Są jednak bardzo powszechne w misjach pobocznych Trucking. Są również o wiele bardziej zabawne w prowadzeniu niż większość pojazdów, więc będziesz chciał spędzić czas w GTA 5 holując swoich przyjaciół. Możesz również znaleźć kilka przyczep w parku przyczep w Elysian Island.

By Jarema