Jak podłączyć przystawkę telewizyjną do ściany

Wybór odpowiedniego uchwytu ściennego do telewizora jest ważny, ponieważ określi on miejsce, w którym umieścisz swój telewizor na ścianie. Istnieją różne rodzaje uchwytów i twoje opcje będą się różnić, ale będziesz potrzebował kilku rzeczy, aby zacząć. Pierwszą rzeczą, którą będziesz potrzebował jest płyta montażowa. Niektóre z tych mocowań dołączyć poprzez system szyn, podczas gdy inne używają wysuwanego ramienia. Mogą one również mieć otwory już wywiercone dla Ciebie.

Jeśli używasz wysuwanego ramienia, będziesz musiał umieścić płytę montażową na ścianie i dołączyć ramiona. Niektóre uchwyty mają wbudowany osprzęt do mocowania, ale warto sprawdzić u producenta uchwytu, czy masz wszystko, czego potrzebujesz.

Będziesz również potrzebował kilku śrub, aby zamontować uchwyt do ściany. Upewnij się, że przykręciłeś płytę montażową do uchwytu tak mocno, jak to możliwe, ale nie tak mocno, że śruby zaczną zrywać łby. Powinieneś również mocno przytrzymać wspornik przy ścianie suchej.

Gdy wszystko jest już na swoim miejscu, musisz podłączyć kabel HDMI do telewizora. Kabel HDMI to pojedynczy cienki przewód, który umożliwia podłączenie telewizora do laptopa lub innego urządzenia. Kabel pomaga również powiedzieć urządzeniu, z jakich funkcji może korzystać. Kabel HDMI może mieć wtyczkę DVI lub DisplayPort z jednej strony i wtyczkę VGA z drugiej. Najlepiej jest dopasować kabel do telewizora, używając tego samego kierunku, co wtyczka. Nie można wkładać kabla HDMI odwrotnie, bo przewód będzie się plątał.

Kabel HDMI może mieć specjalną funkcję, taką jak port USB, która pozwoli Ci podłączyć telefon do telewizora. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Android, być może będziesz musiał zmienić ustawienia, aby umożliwić ładowanie przez USB. Być może będziesz musiał również kupić kabel micro-USB. Ten kabel łączy telefon z telewizorem przez adapter.

Będziesz także potrzebował szukacza kołków. To narzędzie może pomóc Ci zaznaczyć środek kołków ściennych. Może być również przydatne do zmierzenia odległości między górnym i dolnym otworem na ramieniu montażowym telewizora. Możesz również użyć taśmy malarskiej do przymocowania telewizora do ściany.

Uchwyt ścienny może nie ma wymyślnej nazwy, ale jest ważną częścią procesu. Będziesz chciał umieścić uchwyt na odpowiedniej wysokości, aby nie nadwyrężyć szyi lub pleców. Przydatna może być również dodatkowa para rąk do pomocy. Jeśli montaż telewizora to dla Ciebie nowość, możesz poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny.

Najlepsze uchwyty TV są zaprojektowane tak, aby były wytrzymałe i powinieneś być w stanie zamontować na nich swój telewizor bez żadnych problemów. Będziesz chciał mieć pewność, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta, w przeciwnym razie może skończyć się uszkodzeniem telewizora.

By Jarema