Jak podłączyć wyłącznik do lampy

Niezależnie od tego, czy chcesz wymienić przełącznik na swojej lampie, czy próbujesz go naprawić, musisz upewnić się, że używasz właściwego typu. Wyłącznik 2-obwodowy pozwala na jednoczesne włączanie i wyłączanie światła. Będziesz musiał również upewnić się, że masz żarówkę z co najmniej dwoma poziomami jasności.

Jeśli chcesz wymienić przełącznik w swojej lampie, powinieneś upewnić się, że usunąłeś klosz i wyłącznik. Kiedy już będziesz miał te rzeczy z drogi, będziesz musiał upewnić się, że wiesz jak podłączyć przełącznik do lampy.

Jeśli masz problem z wykonaniem połączeń elektrycznych, będziesz musiał najpierw wyłączyć zasilanie swojego przełącznika. Następnie trzeba będzie zdjąć płytkę z przełącznika. Należy również sprawdzić przewody, aby upewnić się, że są wolne od wszelkich uszkodzeń. Jeśli są jakieś oznaki uszkodzenia, trzeba będzie je zacisnąć za pomocą multi-toola. Trzeba będzie również upewnić się, że masz dobrą ilość drutu dla swojego przełącznika.

Jeśli nie masz pewności, którego drutu użyć, możesz prześledzić linię z przewodu. To da Ci pojęcie o tym, który przewód jest przewodem gorącym. Następnie możesz odciąć mały odcinek drutu, aby sprawdzić, czy masz właściwy.

Zazwyczaj gorący przewód jest przymocowany do mosiężnej śruby. Należy go podłączyć do mosiężnej śruby za pomocą śrubokręta z łbem phillips. Jeśli masz przełącznik obrotowy, będziesz musiał przebić przewody po drugiej stronie. Można to zrobić za pomocą miedzianych zaostrzonych „strzałek”. Jeśli przewody zostaną przebite prawidłowo, będziesz mógł wykonać połączenie elektryczne.

Jeśli pracujesz z przewodem równoległym, będziesz musiał upewnić się, że przeciąłeś środek 2-żyłowego przewodu formowanego. Należy również usunąć tkaninę z przewodu równoległego. Ułatwi to pracę z przewodami. Należy również zdjąć izolację z przewodów. W tym celu można użyć szczypiec do cięcia drutu.

Następnie należy owinąć przewody wokół mosiężnych śrub. Należy również zwrócić uwagę na mocne skręcenie przewodów. Należy również owinąć przewody nakrętką drucianą, aby zabezpieczyć przewody.

Na koniec trzeba będzie umieścić przewody z powrotem w przełączniku. Jeśli są jakieś odsłonięte przewody, można je ponownie przymocować do śrub. Możesz również spróbować wygiąć je z drogi. Być może trzeba będzie użyć trochę taśmy elektrycznej, aby upewnić się, że tkanina nie strzępi się. Po złożeniu przełącznika z powrotem, będziesz mógł go przetestować, aby upewnić się, że działa.

Jeśli musisz wymienić przełącznik w swojej lampie, powinieneś poświęcić trochę czasu na zastanowienie się, gdzie zamierzasz go umieścić. Wiele osób decyduje się na umieszczenie przełącznika w odległości co najmniej jednej stopy od podstawy lampy. Pozwoli to na łatwe dotarcie do przełącznika, gdy będzie potrzebny.

By Jarema