Jak okablować podświetlany wyłącznik

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z 4diy.pl

Niezależnie od tego, czy instalujesz nowy przełącznik światła, czy wymieniasz stary, ważne jest, aby zrozumieć podstawy okablowania przełącznika. Poprzez zrozumienie niuansów połączeń przełączników, można zmniejszyć ryzyko pożaru elektrycznego. Ponadto, poznasz swoją drogę wokół skrzynki elektrycznej i wiesz, kiedy zadzwonić do profesjonalisty.

Istnieje wiele modeli przełączników światła, w tym przełączniki kołyskowe, przełączniki toggle i przełączniki światła przeznaczone do opraw montowanych na suficie. Warto wybrać model odpowiedni do danego zastosowania, aby móc kontrolować światło przy jednoczesnym zachowaniu zasilania. Możesz również zastąpić swój przełącznik światła podświetlanym przełącznikiem, aby uzyskać nieco więcej polotu. Ponadto, podświetlane przełączniki są łatwiejsze w obsłudze i mogą być zainstalowane bez pomocy elektryka.

Gdy jesteś przy tym, rozważ dodanie neutralnego przewodu do skrzynki przełącznika światła. Przewód neutralny pozwala na działanie Twoich diod LED i pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo pożaru elektrycznego. Pamiętaj jednak, aby użyć przewodu o odpowiednim rozmiarze. Możesz to sprawdzić za pomocą multimetru.

Innym dobrym powodem, aby okablować podświetlany przełącznik jest oszczędność miejsca. Podczas gdy standardowy włącznik światła jest stosunkowo mały, podświetlany włącznik ma możliwość sterowania wieloma urządzeniami, w tym urządzeniami montowanymi na suficie, żyrandolami i kinkietami. Możesz również użyć podświetlanego przełącznika do sterowania wieloma gniazdkami elektrycznymi w domu, o ile masz zapas mocy.

Możesz również użyć podświetlanego przełącznika, aby zaoszczędzić miejsce w skrzynce rozdzielczej. Podświetlany przełącznik LED jest przeznaczony do pracy z większością obciążeń oświetleniowych, w tym żarówkami i świetlówkami, a także diodami LED. Te przełączniki są UL & CSA zatwierdzone i są dostępne w wersjach jedno- i trójbiegunowych. Przełączniki te są idealne do wielu miejsc i są wystarczająco subtelne do codziennego użytku.

Podświetlany wyłącznik LED jest dostępny w trzech stylach: 3-kierunkowy, jednobiegunowy Decora i jednobiegunowy Toggle. Ponadto posiada automatyczny czujnik włączania/wyłączania i dwuletnią gwarancję.

Podświetlany wyłącznik LED ma również niską temperaturę barwową, dzięki czemu doskonale nadaje się do codziennych pomieszczeń mieszkalnych. Włącznik posiada certyfikat UL & CSA i jest objęty dwuletnią gwarancją. Diody LED są również najbardziej energooszczędnym źródłem oświetlenia dostępnym obecnie, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla domów z wysokimi rachunkami za energię.

Dobrze zainstalowany wyłącznik oświetleniowy LED zapewni Ci oświetlenie w najciemniejszych pomieszczeniach. Da Ci również możliwość kontrolowania jasności światła za pomocą automatycznego ściemniacza LED. Ten przełącznik jest idealny do różnych zastosowań, od Twojego domu po komercyjne biuro. Dobrym pomysłem jest również zakup przełącznika, który posiada wskaźnik LED, ponieważ jest to najlepszy sposób na stwierdzenie, czy Twoje światło jest włączone, czy nie, i oszczędza Ci używania latarki, aby to zrobić.

Jeśli nadal nie jesteś pewien, jak okablować podświetlany przełącznik, podświetlany przełącznik LED może być rozwiązaniem dla Ciebie. Oprócz tego, że można go zainstalować bez pomocy elektryka, jest to również dobry sposób na utrzymanie zasilania przy jednoczesnym zachowaniu światła.

By Jarema