Jak podłączyć wyłącznik ciśnieniowy

Ogólnie rzecz biorąc, przełącznik ciśnieniowy posiada dźwignię automatyczną lub wyłączającą oraz zestaw styków do podłączenia zewnętrznego źródła zasilania. Wyłączniki ciśnieniowe mogą mieć pokrętło regulacyjne, które można ustawić w celu zmiany zakresu ciśnienia wyłącznika. Niektóre przełączniki ciśnienia są zaprojektowane z wysoką powtarzalnością i dokładnością, podczas gdy inne mają niską dokładność. Wybór odpowiedniego przełącznika ciśnienia może pomóc obniżyć koszty i zwiększyć żywotność. Ważne jest również uwzględnienie wpływu temperatury na dokładność – cytat ten jest owocem pracy zespołu redakcyjnego portalu elektrykawdomu.pl.

Aby zainstalować wyłącznik ciśnieniowy, należy najpierw sprawdzić, czy orurowanie nie jest nieszczelne. Jeśli orurowanie jest nieprawidłowe, może to uniemożliwić prawidłowe działanie wyłącznika. Należy również upewnić się, że przewody są prawidłowo podłączone. Jeśli instalujesz nowy przełącznik ciśnienia, powinieneś rozważyć uzyskanie pomocy profesjonalnego elektryka. Jeśli nie jesteś pewien, jak zainstalować wyłącznik, powinieneś zapoznać się z instrukcją producenta.

Należy również usunąć zewnętrzną izolację z przewodów silnika pompy. W tym celu należy użyć ściągacza do kabli. Trzeba będzie usunąć około jednego cala plastikowej izolacji. Następnie trzeba będzie obrócić przewody zgodnie z ruchem wskazówek zegara wokół śrub. Należy również zrobić zdjęcie połączeń, aby można było łatwo zidentyfikować przewody.

Po zainstalowaniu przełącznika ciśnieniowego, będziesz musiał zamontować go na większej złączce plastikowej rury PCV. Będziesz musiał również podłączyć długą rurkę polietylenową lub miedzianą do przełącznika ciśnienia. Rurka musi być w stanie wyczuć ciśnienie z trójnika na zewnątrz zbiornika. Może być również konieczne dostosowanie ciśnienia sprężyny, aby zmienić zakres ciśnienia przełącznika.

Przełącznik ciśnienia może być umieszczony na rurze wewnątrz lub na zewnątrz zbiornika. Zazwyczaj umieścisz go na rurze wchodzącej do zbiornika ciśnieniowego. Przełącznik będzie wtedy podłączony do źródła ciśnienia, którym może być kompresor, zbiornik powietrza lub inne źródło ciśnienia. Należy również upewnić się, że ciśnienie mieści się w minimalnym i maksymalnym zakresie temperatur przełącznika.

Jeśli przełącznik znajduje się wewnątrz zbiornika, należy upewnić się, że zbiornik jest ustawiony w granicach odcięcia, które zwykle wynosi dwa do czterech PSI poniżej najniższego limitu przełącznika. Jeśli ciśnienie w zbiorniku jest zbyt wysokie, przełącznik nie będzie mógł się aktywować. Alternatywnie, jeśli ciśnienie w zbiorniku jest zbyt niskie, wyłącznik nie będzie mógł zostać aktywowany. Jeśli ciśnienie w zbiorniku jest zbyt niskie, może dojść do uderzenia hydraulicznego. Jeśli przełącznik ciśnieniowy nie jest w stanie się aktywować, powinieneś spróbować go naprawić. Może być również konieczne wyregulowanie wyłącznika ciśnieniowego w celu uzyskania bardziej efektywnego rezultatu.

Możesz sprawdzić standardowy zakres ciśnienia przełącznika online. Jeśli znasz numer modelu przełącznika ciśnieniowego, możesz go sprawdzić online. Normalnie zamknięte przełączniki mają dwa styki elektryczne, podczas gdy normalnie otwarte przełączniki mają jeden styk elektryczny. Są one zwykle używane w systemach pompowych, ale mogą być również używane w zastosowaniach przemysłowych.

By Jarema