Jak podłączyć PlayStation 3 do komputera

Korzystanie z konsoli Playstation 3 w celu podłączenia do komputera może być przyjemnym sposobem korzystania z gier wideo. Należy jednak pamiętać, że trzeba być świadomym dostępnych typów połączeń. Najpopularniejsze typy to HDMI, DVI i kompozytowe S-Video.

Jeśli twój komputer nie jest wyposażony w porty HDMI lub DVI, nadal możesz podłączyć PS3 do komputera za pomocą adaptera. Ta przejściówka umożliwia podłączenie portu HDMI w PS3 do portu DVI w monitorze komputera. Można ją kupić w większości sklepów z elektroniką. Po uzyskaniu adaptera należy pobrać oprogramowanie, które jest do niego dołączone. W niektórych przypadkach może być również konieczny zakup kabla konwertera.

Możesz także podłączyć PS3 do komputera za pomocą kabla USB. Jest to świetny sposób na podłączenie konsoli PlayStation do laptopa, ale należy pamiętać, że komputer nie rozpozna kontrolera PS3, dopóki nie zostanie on odłączony od komputera. Możesz także podłączyć kontroler PS3 do komputera Mac za pomocą technologii Bluetooth. Należy jednak pamiętać, że komputer Mac nie rozpoznaje kontrolera PS3, dopóki nie zostanie on odłączony i ponownie podłączony do komputera.

W większości przypadków najłatwiejszym sposobem podłączenia PS3 do komputera jest skorzystanie z połączenia przewodowego. Aby to zrobić, musisz podłączyć komputer do routera za pomocą kabla Ethernet. Powinieneś również użyć tych samych numerów, co twój laptop. Jeśli nie posiadasz routera bezprzewodowego, będziesz musiał skorzystać z komunikatora sieciowego lub przełącznika.

Jeśli twój komputer nie ma portu HDMI lub DVI, możesz podłączyć PS3 do komputera za pomocą kabla HDMI do USB. Jest to świetny sposób na granie w gry na laptopie, ale do ich uruchomienia może być potrzebna karta graficzna.

Będziesz także musiał podłączyć PS3 do komputera za pomocą połączenia sieciowego. Większość komputerów jest w stanie automatycznie określić prawidłową rozdzielczość, ale jeśli twój nie jest, musisz to zrobić ręcznie. Jest to łatwy sposób na podłączenie PS3 do komputera, ale nie jest zalecany.

Być może uda ci się podłączyć PlayStation 3 do komputera przez WiFi. Korzystając z tej metody połączenia, musisz uzyskać dostęp do ustawień sieciowych w konsoli PlayStation 3. Musisz wprowadzić informacje o sieci swojego komputera i routera bezprzewodowego. Musisz także wprowadzić hasło do routera bezprzewodowego. Jeśli masz nowszy router, powinien on automatycznie przypisać Ci adres IP. Jeśli nie, będziesz musiał wprowadzić adres IP ręcznie. Będziesz musiał również skonfigurować ustawienia sieciowe, aby umożliwić innym użytkownikom sieci łączenie się z Twoim komputerem.

Możesz także podłączyć konsolę PlayStation do komputera za pomocą karty przechwytywania wideo. Jeśli twój komputer nie ma portu USB, musisz kupić zewnętrzną kartę przechwytywania wideo. Możesz także użyć kabla Mini USB.

By Jarema