Jak podłączyć PlayStation VR

Właściwe skonfigurowanie PSVR może być nieco skomplikowane. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wyłączenie PS5. Następnie, będziesz chciał podłączyć PSVR do swojej konsoli – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony Kosmetyki i pielęgnacja. Będziesz także chciał się upewnić, że masz dostępne źródło zasilania. Jest to port USB lub zasilacz sieciowy. Być może będziesz musiał również zakupić PlayStation Camera Adapter, aby podłączyć kamerę.

Po skonfigurowaniu PSVR będziesz chciał się upewnić, że wykorzystasz go w pełni. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w menu ekranowym PlayStation. Możesz także wypróbować niektóre gry na PlayStation, które zostały zaprojektowane do współpracy z VR. Możesz również wypróbować kamerę PlayStation. To świetny sposób na lepsze wczucie się w postacie w grach. Możesz nawet poczuć puls postaci, jeśli grasz w grę, która ma taką funkcję.

Aby podłączyć PSVR, będziesz potrzebował kabla USB i przewodu zasilającego AC. Kabel USB łączy zestaw słuchawkowy z konsolą PS4. Potrzebny będzie także kabel HDMI. Kabel HDMI przesyła obraz z PS4 do PSVR. Kabel HDMI powinien mieć co najmniej 1,4 metra długości.

PlayStation Camera to urządzenie, które zostało zaprojektowane do współpracy z konsolą PS4. Kamera może być umieszczona nad lub pod Twoim telewizorem. Zaleca się jednak umieszczenie jej na wysokości około 1,4 metra od podłogi. Powinieneś również umieścić ją na środku ekranu. Zwiększy to ilość miejsca, które masz do poruszania się w grze. Możesz nawet dostosować położenie kamery, aby zwiększyć swoje wrażenia z gry.

Kiedy podłączysz swoje PSVR, będziesz chciał również upewnić się, że używasz odpowiednich świateł śledzących. Zestaw słuchawkowy PSVR będzie miał instrukcje, jak używać świateł. Możesz również dostosować pozycję zestawu słuchawkowego, aby upewnić się, że jesteś skierowany w pożądanym kierunku. Możesz również chcieć wyczyścić soczewki. Jeśli tego nie zrobisz, zestaw słuchawkowy może nie działać tak dobrze.

Powinieneś również upewnić się, że podłączasz swój PSVR do płaskiej powierzchni. Dzięki temu Twój zestaw słuchawkowy PSVR będzie znajdował się we właściwym miejscu, aby zapewnić maksymalną wydajność. Zestaw słuchawkowy PSVR powinien być umieszczony na głowie tak, aby znajdował się w odpowiedniej pozycji, aby widzieć telewizor. Będziesz także chciał się upewnić, że nie naciskasz na zestaw słuchawkowy zbyt mocno.

Zestaw słuchawkowy PSVR posiada przycisk zasilania umieszczony na spodzie zestawu. Zestaw słuchawkowy posiada również kabel połączeniowy zestawu słuchawkowego, który można podłączyć do jednostki procesora. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego trzeba będzie go zasilić. W tym miejscu przydaje się pilot inline.

Aby zakończyć konfigurację PSVR, będziesz musiał podłączyć port HDMI i jednostkę procesora do telewizora. Port HDMI powinien znajdować się z tyłu jednostki procesorowej. Port HDMI powinien być oznaczony jako HDMI PS4 lub HDMI HMDI PS4. Może być również konieczne podłączenie przewodu HDMI do drugiego portu HDMI jednostki procesora.

By Jarema