Jak podłączyć przycisk do Arduino

Używanie przycisku do interakcji z Arduino jest łatwym zadaniem dla początkujących. Możesz podłączyć przycisk do Arduino, aby uzyskać zasilanie lub zasilanie i dane. Łatwo jest zmylić nowicjusza ze względu na jego wygląd fizyczny, ale dobry tutorial przycisku sprawia, że podłączenie przycisku do Arduino jest proste.

W świecie Arduino przyciski są zwykle używane do podłączania urządzeń do zasilania elektrycznego. Urządzenia te są powszechnie określane jako przełączniki chwilowe, przyciski dotykowe i przyciski. Schemat obwodu dla tych urządzeń jest dość prosty. Obwód to seria połączeń od źródła 5 V do diody LED, a następnie od rezystora podciągającego do masy urządzenia. Rezystor podciągający zapewnia, że pin nie będzie wisiał otwarty, gdy dioda LED nie jest zapalona. Jest to konieczne, aby zapobiec plączącym się przewodom na wejściu cyfrowym.

Dioda LED na przycisku powinna zapalać się po jego naciśnięciu. Przycisk powinien mieć również możliwość wyłączenia diody LED po jego naciśnięciu. Można to zrobić za pomocą rezystora 220 ohm i diody LED. Dioda LED jest również dobrym kandydatem do ćwiczenia mrugania.

Przycisk może być użyty do interfejsu z twoim Arduino, ale zazwyczaj najlepiej jest użyć cyfrowego pinu. Dzięki temu twój kod będzie łatwiejszy do odczytania, a pin nie będzie miał nic przeciwko niespodziankom. Możesz również użyć wewnętrznego rezystora podciągającego do tego celu. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest użycie rezystora o większej wartości niż sam pin, zwłaszcza jeśli przycisk znajduje się po przeciwnej stronie pinu.

Podstawowy przycisk składa się z dwóch lub czterech nóżek. W zależności od przycisku, piny będą podłączone do 5 V albo do masy. Kiedy przycisk jest wciśnięty, pin jest podłączony do masy, podczas gdy druga strona jest podłączona do 5 V. Jeśli przycisk jest podłączony do przeciwnej strony pinu, to prawdopodobnie po jego naciśnięciu będzie w stanie LOW. Jeśli pin jest wciśnięty po drugiej stronie, to prawdopodobnie znajdzie się w stanie HIGH.

Być może słyszałeś o rezystorze „pull down”, który jest dobrym pomysłem, aby zapobiec plączącym się przewodom na wejściu cyfrowym Twojego Arduino. To wymusi domyślne napięcie odczytu do stanu LOW, więc twoje wejścia Arduino osiadają na poziomie logicznym oczekiwanym od urządzeń zewnętrznych.

Arduino IDE posiada funkcję, która pozwala obserwować wejścia, aby określić, czy ulegają one zmianie. Jeśli wejście zostanie zmienione, kod będzie na tyle inteligentny, aby Cię o tym powiadomić. IDE posiada również funkcję o nazwie pinMode, która przygotuje pin do wejścia. W poniższym przykładzie kod używa trybu INPUT_PULLUP, aby aktywować wewnętrzny rezystor podciągający. Wewnętrzny rezystor podciągający jest znacznie prostszy niż zewnętrzny rezystor podciągający, ale nie podciąga sygnału do 5 V w sposób niezawodny. Używa on również mniej komponentów.

By Jarema