Jak podłączyć przewody do rozrusznika

Prawidłowe podłączenie przewodów rozrusznika jest koniecznością dla każdego właściciela samochodu wyścigowego. Rozruszniki są silnikami prądu stałego, które obracają się, aby uruchomić silnik. Jednakże, mogą one być podatne na uszkodzenia, jeśli nie podłączymy ich prawidłowo. Prawidłowo podłączony rozrusznik może pomóc Ci uniknąć potencjalnych uszkodzeń innych urządzeń elektronicznych w Twoim samochodzie.

Po pierwsze, musisz się upewnić, że masz dobry akumulator. Oznacza to, że akumulator powinien być w stanie obsłużyć prąd wymagany do uruchomienia silnika. Jeśli twój akumulator nie jest do paru, może warto rozważyć uzyskanie nowego. Należy również upewnić się, że masz dobry zestaw kabli akumulatorowych. Kable te są podłączone do akumulatora i do systemu rozruchowego pojazdu.

Następnie należy podłączyć rozrusznik tak, aby włączał się i wyłączał prawidłowo. To może wydawać się podstawowym zadaniem, ale może być o wiele łatwiejsze, jeśli wiesz, co robisz. Idealnie byłoby użyć drutu o dużym przekroju, aby podłączyć przewód zasilający do rozrusznika. Jednak możesz również użyć cienkiego drutu, aby wykonać połączenie.

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz podłączyć rozrusznik do stacyjki, silnika rozrusznika i bloku silnika. Możesz również chcieć podłączyć rozrusznik do przełącznika zdalnego startu, jeśli go posiadasz. Urządzenia te pozwalają na uruchomienie samochodu bez wysiadania z niego. Są one bardziej wygodne dla ludzi, którzy nie są w nastroju, aby wspiąć się na ich samochód. Możesz również chcieć podłączyć rozrusznik do tylnej części alternatora, jeśli go posiadasz.

Jeśli nie masz zdalnego startera, nadal możesz użyć małego słupka na starterze, aby podłączyć fioletowy przewód w wiązce silnika. Należy jednak pamiętać, aby podłączyć rozrusznik do właściwego zacisku akumulatora oraz do właściwego zacisku stacyjki. Możesz również użyć kabla zworki, aby wykonać połączenie. Ogólnie rzecz biorąc, czerwony przewód jest używany jako dodatni, a czarny jako ujemny.

Należy również rozważyć umieszczenie taśmy elektrycznej na odsłoniętym przewodzie. Pomoże to utrzymać go z coraz złapany w wale korbowym i łamanie. Jeśli jednak chcesz wykonać naprawdę bezpieczne połączenie, możesz użyć złącza łopatkowego, aby połączyć rozrusznik z silnikiem rozruchowym. Jest to znacznie bezpieczniejsze połączenie niż zaciskany przewód rozruchowy.

Dobrym pomysłem jest również umieszczenie niewielkiej ilości taśmy elektrycznej nad innymi przewodami, aby nie zaczepiały o różne rzeczy. Na przykład, możesz chcieć umieścić niewielką ilość taśmy nad fioletowym przewodem. Powinieneś również użyć multimetru, aby sprawdzić napięcie akumulatora i rozrusznika. Powinieneś również upewnić się, że dodatnie i ujemne przewody akumulatora są połączone. Jeśli tego nie zrobisz, akumulator zacznie tracić swój ładunek.

By Jarema