Jak podłączyć PlayStation 3 do sieci Wi-Fi

Niezależnie od tego, czy chcesz grać w gry online, czy przesyłać strumieniowo multimedia, musisz wiedzieć, jak podłączyć konsolę PlayStation 3 do sieci Wi-Fi. Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Możesz skorzystać z połączenia przewodowego lub bezprzewodowego, możesz też spróbować użyć urządzenia przenośnego jako uwięzi. Jeśli korzystasz z połączenia bezprzewodowego, powinieneś mieć dostęp do internetu, ale może być konieczne wprowadzenie hasła.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest podłączenie PS3 do routera bezprzewodowego. Jeśli posiadasz kabel Ethernet, powinieneś użyć go do połączenia obu urządzeń. Jeśli nie masz kabla Ethernet, możesz podłączyć PS3 do routera bezprzewodowego za pomocą urządzenia mostu WiFi. Urządzenia te są dostępne w większości sklepów.

Po podłączeniu PS3 do routera bezprzewodowego należy sprawdzić ustawienia sieci Wi-Fi. W PS3 zostanie wyświetlona lista dostępnych sieci bezprzewodowych. Należy wybrać jedną z sieci i skonfigurować ustawienia połączenia internetowego. Jeśli masz problemy z połączeniem z routerem, być może trzeba będzie zmienić ustawienia zabezpieczeń routera. Ustawienia te znajdują się z tyłu routera lub modemu.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie hasła do routera. Może to być adres IP routera lub Twój adres MAC. Ważne jest, aby użyć prawidłowego hasła. Należy sprawdzić u administratora routera, czy ustawienia zabezpieczeń są prawidłowe.

Po wpisaniu adresu IP routera i hasła powinna pojawić się lista opcji sieciowych. Powinieneś wybrać opcję oznaczoną jako „Połączenie internetowe”. Twoje połączenie internetowe będzie miało status „Enabled” po jego wybraniu. Jeśli nie widzisz listy opcji, możesz użyć UPnP, aby sprawdzić status.

Po wprowadzeniu hasła do routera, powinieneś zobaczyć ikonę „Connected”. Oznacza to, że połączenie działa. Powinieneś teraz mieć możliwość przeglądania Internetu i pobierania gier. Można również używać PS3 do strumieniowego przesyłania multimediów z komputera. Możliwe jest także granie w gry wieloosobowe online. Jeśli jednak szybkość połączenia bezprzewodowego jest mniejsza niż 54 mb/s, nie będzie można korzystać z konsoli PlayStation 3 w trybie online.

Jeśli nie możesz połączyć się z routerem bezprzewodowym, może być konieczne sformatowanie PS3. Może być również konieczna zmiana ustawień zabezpieczeń routera. Można to zrobić, przechodząc do strony głównej routera. Zazwyczaj znajduje się ona pod adresem http://10.0.0.1. Musisz również upewnić się, że identyfikator SSID „Broadcast Network” jest włączony.

Jeśli nadal masz problemy z połączeniem się z siecią Wi-Fi, być może będziesz musiał wyłączyć router bezprzewodowy. Możesz również spróbować użyć smartfona lub innego urządzenia mobilnego jako tethera. Jest to szczególnie przydatne, jeśli korzystasz z publicznego WiFi, aby połączyć się ze swoją siecią Wi-Fi.

By Jarema