Jak podłączyć zegar do panelu elektrycznego

Dodanie elektrycznego czasomierza to świetny sposób na oszczędzanie energii i zmniejszenie zużycia prądu elektrycznego. Możesz umieścić te timery w miejscach publicznych lub we własnym domu, aby upewnić się, że wyłączysz światła w określonym czasie. Są one również przydatne na klatkach schodowych i w piwnicach.

Aby podłączyć wyłącznik czasowy do panelu elektrycznego, należy zainstalować wyłącznik i przewody zgodnie z instrukcją. Instrukcje te można znaleźć na opakowaniu wyłącznika czasowego lub w instrukcji obsługi wyłącznika czasowego. Aby zainstalować wyłącznik czasowy, należy wyłączyć zasilanie w używanym obwodzie i podłączyć przewody. Dobrym pomysłem jest przetestowanie przełącznika, aby upewnić się, że działa, zanim go zainstalujesz. Jeśli nie działa, być może trzeba będzie dokonać regulacji.

Wyłącznik jest podłączony do panelu elektrycznego poprzez przewody gorące i neutralne. Przewód gorący jest zazwyczaj czarny. Jeśli wyłącznik nie jest podłączony do przewodu neutralnego, trzeba będzie poprowadzić do niego przewód. Niektóre wyłączniki czasowe mają oddzielne neutralne zaciski śrubowe. Jednak w większości domów nie ma przewodu neutralnego. Będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby dodać przewód neutralny. Najprostszym sposobem jest wycięcie małego otworu w ścianie. Jeśli nie masz otworu, możesz użyć nożyc do cięcia drutu, aby odciąć mały fragment ściany. Następnie można owinąć przewody razem i dokręcić nakrętki.

Wyłączniki czasowe mają małe przyciski, które można umieścić na osłonie czasomierza. Przyciski te mogą wskazywać „Auto” lub „T” dla timera. Mogą również wskazywać „Time Now” lub „Current Time”. Aby zaprogramować timer, należy go włączyć i przytrzymać przycisk do momentu wyświetlenia odpowiedniego dnia. Następnie można dostosować ustawienia timera. Na tarczy czasomierza mogą znajdować się znaki haszujące, które wskazują pozycję pół godziny. Może być również konieczne przytrzymanie dwóch przycisków jednocześnie.

Może być konieczne podłączenie wyłącznika czasowego do wyłącznika automatycznego. Wyłącznik obwodu to urządzenie, które zapobiega porażeniu prądem. Wyłącznik automatyczny znajduje się w panelu elektrycznym. Zazwyczaj znajduje się on z boku lub na dole. Jeśli masz centralny wyłącznik obwodu, powinieneś podłączyć do niego wyłącznik czasowy.

Wyłącznik czasowy będzie miał pigtail, który łączy się z wychodzącymi i przychodzącymi białymi przewodami obwodu. Będzie on również posiadał połączenie LOAD, które służy do przenoszenia mocy do urządzenia lub sprzętu. Oprócz pigtaila, będziesz musiał również podłączyć zaciski LOAD do wychodzącego i przychodzącego przewodu elektrycznego.

Gdy instalujesz wyłącznik czasowy, będziesz chciał się upewnić, że połączenie LOAD jest podłączone do wychodzącego i przychodzącego kabla elektrycznego. W niektórych przypadkach konieczne będzie użycie ściągacza do kabli, aby wyciąć pętle z gołego drutu. Pętle drutu powinny być schowane w skrzynce przełącznika. W innych przypadkach przewody zostaną przymocowane bezpośrednio do przełącznika.

By Jarema